Jak wygenerować Jednolity Plik Kontrolny JPK V7K?

Jak wygenerować Jednolity Plik Kontrolny JPK V7K?

Plik JPK_V7K generują podatnicy VAT, którzy rozliczają się kwartalnie. Co ważne, chociaż rozliczenie jest kwartalne, plik JPK_V7K należy generować zawsze do 25. dnia każdego miesiąca i wysyłać do urzędu skarbowego. Kluczowym jest JPK_V7K generuje się na dwa sposoby. Jeśli generujemy JPK_V7K za pierwsze dwa miesiące kwartału, plik będzie zawierał tylko ewidencję sprzedaży i zakupu. Natomiast JPK za ostatni miesiąc kwartału zawiera dodatkowo deklaracja VAT siedem.

Generowanie plików JPK, zarówno JPK_V7K, jak i JPK_V7M jest łatwe, jeśli wybierzesz do tego odpowiednie narzędzie. mpFaktura jest przykładem programu do faktur, który obsługę plików JPK ma wbudowaną. To doskonałe rozwiązanie popularne w wielu programach do obsługi średnich i dużych firm (jak mpFirma), a nawet małych, jednoosobowych działalności (jak abcFaktury).

Generowanie plików JPK z programu do faktur to gwarancja poprawności pliku, dostępu do archiwalnych plików oraz możliwość wysłania go wprost z aplikacji. Jeśli nie chcesz wysłać pliku bezpośrednio do urzędu skarbowego, możesz wysłać go e-mailem swojej księgowej.

Decydując się na generowanie plików JPK_V7K z mpFaktura, nie musisz martwić się o sposób podpisu pliku. Do wyboru masz podpis elektroniczny, e-podpis lub profil zaufany - e-puap. Co ważne, dzięki regularnej aktualizacji programu do obsługi sprzedaży i zakupów będziesz mieć zawsze aktualne narzędzie do przygotowywania i wysyłki Plików JPK!

Sprawdź, jak wygenerować JPKV7K z poziomu mpFaktura! Poniższe video przeprowadzi Ciebie krok po kroku przez proces generowania JPKV7K, pomoże wygenerować deklarację VAT 7 oraz zapisać pliki na Twoim komputerze i wysłać do Ministerstwa Finansów.


Udostępnij